Cappy Ekran Yakalama

6 Haziran 2008 Cuma


Cappy bir ekran görüntüsü yakalama programıdır. Ekranda yakaladığınız bir bölgenin resmini anında, Microsoft PowerPoint, Word ya da Excel'e gönderebilir. Program BMP, JPG, GIF, PNG olarak yakalanan resimleri kaydeder ve bunları e-postayla gönderebilir, yazdırabilir, panoya kopyalayabilir ya da resim düzenleme programlarına yollayabilir.

Cappy programıyla bir bölgeyi ya da tüm ekranı yakalayabilirsiniz. Program 10 özel şekil içerir. Dikdörtgen, elips, çember, kare, yuvarlatılmış dikdörtgen, üçgen, altıgen, sekizgen gibi. Yakalanan resmi belli açıyla döndürebilir, çevirebilir, ölçekleyebilir, rengini tersine çevirebilir ve siyah beyaz hale getirebilir. Program sayesinde ayrıca yakalanmış resme isteğe bağlı olarak tarih, zaman ya da adınızı damgalayabilirsiniz. Birçok özel arkaplan ve kenarlık eklenebilir.

Masaüstündeki kısayolundan ya da sistem tepsisine yerleşen simgesine (saatin yanı) sağ tuşla tıkladığınızda program açılır ve yakalama ekranı devreye girer. Tam ekran, belli bölge ya da bir şekli yakalamak için 'Capture Screen' tuşuna basmanız yeterli olur.

Yakalanan resimler PowerPoint'e, Word'e, Excel'e ya da bilgisayarda kurulu diğer programlara yollanabilir. Cappy, PowerPoint'e gönderilmiş çalışmalar için otomatik bir sunum; bir Word belgesi ya da Excel tablosu oluşturabilir. PowerPoint içinde açılmış bir resim için çeşitli düzenlemeler yapabilirsiniz.
Programın ayarları içinden arkaplan rengi, kullanıcı adı, yazı tipi, yakalama şekli (diktdörtgen, elips, çember gibi), resim düzenleme ve işleme, resimleri damgalama (tarih, zaman, tarih-zaman, kullanıcı adı gibi) gibi düzenlemeler yapabilirsiniz.

Programı 14 gün ücretsiz deneyebilirsiniz. Daha sonra kullanabilmek için satın almalısınız. Programın lisanslı fiyatı ise 15$'dır.

DOWNLOAD

0 yorum: