SopCast ile LİG TV BEDAVA

18 Nisan 2008 Cuma

Merhaba arkadaşlar,

P2P programların yaygınlaşması ile internet imkansızı ortadan kaldırdı. Futbol tutkunlarının rüyası gerçek oldu. Artık internet üzerinden Lig Tv izlemek mümkün…

Öncelikle bilinmesi gereken şey, İnternet üzerinden izlediğiniz Lig Tv yasal değildir. Bilgisayarlar arası paylaşım sisteminin (P2P) getirdiği bir kolaylıktır. Lig Tv’nin yayını durdurması, sistemin çökmesi gibi bir durum şu anda söz konusu değildir. Çünkü P2P programlarına çare bulabilen herhangi bir kurum ya da kuruluş henüz dünya üzerinde görülmemiştir.

Yayının kaynak teknolojisi P2P’ye dayandığı için, görüntü kalitesi izleyen sayısı ile doğru orantılı olarak artıyor. Ne kadar çok izleyen olursa, yani bu sistem ne kadar çok duyurulursa, o kadar iyi.

Bir maç ortalama olarak 650Mb bant genişliği kullanıyor. Bu da demek oluyor ki kotalı ADSL kullanıcıları biraz dikkat edecek. Görüntü kalitesi şu anda orta seviye. Ama bana yetiyor. En azından evimde maçı izleyebiliyorum.

Bedava Lig tv izlememize olanak tanıyan P2P programı SopCast ve Lig TV'yi nasıl izleyeceğinizin açıklaması aşağıdaki linkte.


http://rapidshare.com/files/54639179/Lig_TV_bedava_-CA-.rar

0 yorum: