Seni Seviyorum - P.S. I Love You

25 Mart 2008 Salı


Holly Kennedy, güzel, zeki bir kadındır ve hayatının aşkıyla evlidir; tutkulu, esprili ve tez canlı Gerry. Gerry amansız bir hastalık yüzünden öldüğünde, Holly’nin de hayatı kararır. Neyse ki Gerry her şeyi önceden planlamıştır…

Richard LaGravenese’in yönettiği filmde Hilary Swank, Gerard Butler, Lisa Kudrow ile Harry Connick, Jr. oynuyor.

KONUSU
Holly Kennedy (Hilary Swank) güzel, zeki bir kadındır ve hayatının aşkıyla evlidir; tutkulu, esprili ve tez canlı İrlandalı Gerry (Gerard Butler). Gerry amansız bir hastalık yüzünden öldüğünde, Holly’nin de hayatı kararır. Ona yardım edebilecek tek kişi, artık yanında değildir. Kimse Holly’yi Gerry kadar iyi tanımamaktadır. Neyse ki Gerry her şeyi önceden planlamıştır.

Gerry ölmeden once, Holly’ye sadece çektiği acıda değil, kendini yeniden keşfetmesinde de rehberlik edecek bir dizi mektup yazmıştır. İlk mesaj Holly’nin 30. yaş gününde, bir pasta ve -Holly’nin şaşırıp kalmasına neden olan bir bant kaydı şeklinde gelir. Kayıtta Gerry eşine dışarı çıkıp “kendisinin kutlamasını” istemektedir. Bunu izleyen haftalar ve aylarda, Gerry’nin yazdığı başka mektuplar, şaşırtıcı yöntemlerle gelir. Holly’yi yeni maceralara yollayan mektupların her biri aynı imzayla bitmektedir: Not: Seni Seviyorum/P.S. I Love You

Holly’nin annesi (Kathy Bates) ve en iyi arkadaşları Denise (Lisa Kudrow) ve Sharon (Gina Gershon), Gerry’nin mektuplarının Holly’yi geçmişe mahkum ettiğini düşünüp endişelenmeye başlarlar ama aslında, her mektup onu yeni bir geleceğe adım adım yaklaştırmaktadır.

Gerry’nin sözlerini rehber edinen Holly evliliğe, dostluğa ve güçlü bir aşkın, ölümün nihailiğini yeni bir hayatın başlangıcına nasıl dönüştürebildiğine dair bu öyküde dokunaklı, heyecanlı ve zaman zaman komik bir yeniden keşfetme yolculuğuna çıkar.

YAPIMDAN NOTLAR
“Not: Seni Seviyorum/P.S. I Love You”nun başrolünde iki kez Akademi Ödülü® kazanmış Hilary Swank (“Milyon Dolarlık Bebek/Million Dollar Baby,” “Erkekler Ağlamaz/Boys Don’t Cry”), Gerard Butler (“300 Spartalı/300”), Lisa Kudrow (TV dizisi “Friends”), Harry Connick, Jr. (“Böcek/Bug,” TV dizisi “Will & Grace”), Gina Gershon (TV dizisi “Çirkin Betty/Ugly Betty”), Jeffrey Dean Morgan (TV dizisi “Grey’s Anatomy”) ve Akademi Ödülü® sahibi Kathy Bates (“Ölüm Kitabı/Misery”) var.

Film, Oscar adayı Richard LaGravenese (senaryo “Balıkçı Kral/The Fisher King”) tarafından yönetildi, senaryosu ise LaGravenese ve Steven Rogers (“Büyülü Çift/Kate & Leopold”) tarafından, Cecelia Ahern’in romanı temel alınarak yazıldı. Oscar sahibi Wendy Finerman (“Forrest Gump,” “Şeytan Marka Giyer/The Devil Wears Prada”), Broderick Johnson (“Insomnia”), Andrew A. Kosove (“Insomnia”) ve Molly Smith yapımcı, John H. Starke, Lisa Zupan, James Hollond, Donald A. Starr ve Daniel J.B. Taylor yardımcı yapımcı olarak görev aldılar.

Kamera arkası yaratıcı ekibin başında görüntü yönetmeni Terry Stacey (“Dadım Aşık/The Nanny Diaries”), yapım tasarımcısı Shepherd Frankel (“Step Up”), editör David Moritz (“Freedom Writers”), kostüm tasarımcısı Cindy Evans (“North Country”) ve kompozitör John Powell (“Son Ultimatom/The Bourne Ultimatum”) var.

KÜNYE
Yönetmen: Richard LaGravenese
Oyuncular: Hilary Swank, Gerard Butler, Lisa Kudrow, Harry Connick
Senaryo: Richard LaGravenese, Steven Rogers
Tür: Dram, Komedi, Romantik
Dil: Altyazılı
Süre: 126 dk.
Vizyon Tarihi: 15.02.2008

0 yorum: